Zo života ...

  v školskom roku 2007/2008.... ďalej

...ako sme sa zabávali si môžete pozrieť vo fotogalérii www.veternaporuba.sk

Posledný májový deň nám pani učiteľky v spolupráci s rodičmi pripravili veľké prekvapenie, ktoré venovali ku sviatku MDD. V každom z nás je kus športovca (veď koľko sa toho denne nabeháme a aj "nalietame") a tak sme deň detí oslávili tak ako sa patrí, športom.
Rodičia Ivanky vyzdobili zavčas rána vchod do MŠ pestrými girlandami, ktoré vítali hneď ráno všetkých malých i veľkých.
Na vyzdobenom obecnom ihrisku sme už mali pripravené rôzne súťaže. Ukázali sme v nich akí sme šikovní, telesne zdatní a popasovali sme sa s rôznymi úlohami, ktoré pre nás vymysleli pani učiteľky.
To, čo sme sa po celý školský rok učili v škôlke, sme zúročili pri riešení hádaniek, logických rébusov na jednotlivých stanovištiach: správne sme určovali zamenené plody ihličnatých a listnatých stromov, triedili odpad  - plast, sklo, papier... Pri tete korenárke sme spoznávali rôzne druhy rastlín. Pri inom stanovisku sme zase riešili problém - "čo dať do ruksaku na výlet do hory a čo nie". Na jednej z prekážok sme si vyskúšali, ako sa cíti človek, ktorý nevidí a musí prejsť do cieľa, v ktorom háda hádanku... Už som spomínal, že sme všetci zdatnými športovcami, čo sme si preukázali pri skákaní vo vreci a hode do terča.
Neraz sa stáva, že pri športe a hre sa niekto zraní. tento raz to bola naša škôlkarka Eli.  Spomenuli sme si na "Evičku a Kvapôčku" (projekt, v ktorom sme tento školský rok realizovali v spolupráci s SČK) a Elenke sme ošetrili malé ale skutočné poranenie.
Dopoludnie sa veľmi rýchlo skončilo, naše brušká vyhladli a tak sme sa ponáhľali späť do MŠ, kde nás ešte čakali ďalšie prekvapenia v podobe darčekov...
   Za všetkých škôlkarov chcem poďakovať pani učiteľkám, tete korenárke - rodičom Ivanky Lackovej, mamine Emky Zemkovej, ktorí pre nás zorganizovali deň plný radosti, zábavy a slnka...
                                                                                                          
   ...Váš
škôlkarik