Divadelná sezóna 1998

späť


Cesta dostavníkom od Alexandra Fredra otvorila divadelnú sezónu až vo februári 1998 z dôvodu rekonštrukcie kultúrneho domu.

V dostavníku sa stretnú rôzne typy osôb – Ludmír a jeho priateľka Eugénia. Je tam aj pán Filonek – rozložitejšia figúra, rád si zaje a zásadne si všetko svoje nosí so sebou. Tak sa aj na túto cestu náležite zásobil – vzal si niekoľko škatúľ s poživňou.
Staršia dáma Rozaura tiež necestuje sama, ale so šľachteným kocúrikom v prútenom košíku. Pre prípad choroby nesmie v tejto cestovateľskej skupine chýbať pán doktor Fulgenczyus.
Pri nasadaní do dostavníka trepú sa tieto osoby dnu jedna cez druhú, samozrejme aj so svojou batožinou, zásobami jedla a kocúrikom. Tak na prvý raz ani nenastúpia, úspešnejší sú na druhý pokus.
Cesta ubieha pokojne, až kým neprídu o koleso. Práve preto sú nútení nocovať v lese, lebo náhradné koleso bude k dispozícii až na druhý deň.
Komplikáciám nie je koniec ani na colnici, pani Rozaura spozná v doktorovi svojho manžela, ktorý ju obral nielen o veno, ale aj o najlepšie roky života. Preto doktor berie nohy na plecia, pani Rozaura s kocúrikom za ním.

   Osoby a obsadenie:
  Ludmír Zuzana Socháňová
  Filonek Renata Stromková
  Rozaura Martina Kucháriková
  Fulgenczyus Lenka Salajová
  Eugénia Alena Hudecová
  Colník Zuzana Jančušková
  Réžia: Elena Križianová

 

[ Späť ]