Divadelná sezóna 2016/2017

späť


Začiatkom novembra sa miestni divadelníci pustili do práce a naštudovali si hru Ľuda Zelienku – Žinčicou proti infarktu.
Do ordinácie doktorky Evy Geletovej prídu traja páni s diagnózou – neuróza. Lieky, ktoré im predpísala, zjavne nepomáhajú a ústavy sú preplnené. Pomôže doktorkin otec – bača Geleta, ktorý je u nej na návšteve a prichýli chorých na svojom salaši.
Situácia sa začína komplikovať už na začiaku, lebo páni – Smolár, Hríbik a Pastierik sa do hôr vyberú v nových poltopánkach v snahe zapáčiť sa, ale neprináša to nijaký efekt, okrem pľuzgierov na nohách. Batožinu stratia, resp. si ju odložia do kosodreviny už za prvou zákrutou.
Valach Maco ostrí nože, lebo vidí, že páni ho mienia pripraviť nielen o pevné nervy, ale možno aj o verenicu Katku.
Pobyt na salaši je pre neurotickú trojicu spočiatku utrpením, lebo fyzická práca okolo salaša a oviec im nie je známa, slnko príliš hreje, noc je studená, voda mokrá a mnoho iných prekážok sa im stavia do cesty
Po čase sa im pobyt na salaši začne páčiť, Smolár sa zaľúbi do bačovej dcéry Aničky a ostatní sa rozhodnú, že tu tiež zostanú a doktorka Geletová sa môže pokojne vrátiť do mesta do svojej ordinácie, kde ju už isto čaká pani Frfotková.
Divadelnú hru sme odohrali trikrát v našej obci a na divadelné turné sme sa vydali do Žiaru, Važca, Kvačian a Lúčok.

   Osoby a obsadenie:
 

doktorka Eva Geletová
pani Frfotková
Karol Smolár
Maroš Hríbik
Adam Pastierik
bača Geleta
jeho dcéra Anička
valach Maco
robotníčka na družstevnom salaši
Réžia:

Martina Kucháriková
Eva Ševčíková
Aleš Salaj
Vladimír Mlynarčík
Dušan Stromko
Miroslav Komendák
Zuzana Stromková
Miloš Repček
Elena Križianová
Elena Križianová
Text sledovala a jednotlivé postavy predstavila: Zuzana Jančušková
Ďakujeme nášmu fotografovi – Vladimírovi Lackovi a vďaka patrí aj Miške Lizuchovej a Lucke Jančovej, ktoré sa už tradične a vždy trpezlivo starajú nielen o predaj lístkov, ale aj o to, aby mali kde naši diváci sedieť.

[ Späť ]