Divadelná sezóna 2015/2016

späť


Porubskí divadelníci ani v divadelnej sezóne 2015/2016 nezabudli na svojich priaznivcov a fanúšikov. Pripravili si pre nich divadelnú hru Jozefa Kubíka – Pán Bocian v núdzi, radu má naporúdzi.
V deji sa diváci preniesli do tridsiatych rokov minulého storočia. Pán Bocian ako hlava rodiny, ktorou krúti pani Bocianová má svoje tajomstvá, ukrývané za obchodné cesty do Pešti.
Keďže v dome vládne pani Bocianová, má na starosti aj domácu pokladňu a pán Bocian by od nej vymámil peniaze len veľmi ťažko. Uchýli sa preto k ľstivému úskoku, ktorý ako neskôr vyjde najavo sa mu nevyplatí. Vymyslí si nemanželského syna, na ktorého musí platiť, čo by nebolo najhoršie, ale  pani Bocianová by ho rada vidieť, a to čím skôr.
Tento sen sa jej splní pri oslave ich striebornej svadby, ale vysnívaný nemanželský syn je niekto iný. To prináša mnohé humorné situácie, do ktorých sa zapletie nielen ich dcéra Božka, ale aj jej ženích Dušan ako aj druhý „neverník“ radca Klátik a jeho žiarlivá manželka.
Keď sa do domu Bocianovcov prirúti „naostro“ aj pán Tupý, vyzerá, že dôjde k tragédii, keďže páni by sa chceli silou mocou strieľať, našťastie vezmú rozum do hrsti a všetko sa vysvetlí.
Pán Bocian ako aj iní sa tak na vlastnej koži presvedčia, že klamať sa nevypláca.

   Osoby a obsadenie:
 

pán Augustín Bocian:
jeho manželka Katarína:
ich dcéra Božka:
ich slúžka Hanka:
pán radca Klátik:
jeho manželka Rozália:
pán Bohdan Tupý:
jeho manželka Margita:
ich syn Dušan:
Réžia:

Vladimír Mlynarčík
Martina Kucháriková
Petronela Jančušková
Elena Križianová
Aleš Salaj
Zuzana Stromková
Dušan Stromko
Eva Ševčíková
Jakub Tomko
Elena Križianová
Text sledovala a úvodné slovo predniesla Zuzana Jančušková

[ Späť ]