Divadelná sezóna 2005/06      

späť


Divadelná sezóna v roku 2005 sa niesla v znamení až troch svadieb, tak ako to bolo napísané v divadelnej hre autorky Karly Lužanskej –„ Trikrát svadba“. Divadelníci sa tejto úlohy nezľakli, naopak pustili sa do jej realizácie s veľkou chuťou.

   Zo začiatku sa  situácia javila ako  pomerne komplikovaná, pretože časť hry sa odohráva  v horárni. Tu je hlavou rodiny horár Smrek, ktorý chce čo najskôr vydať svoju dcéru Betušku  za koktavého pomocníka Capa. Tá však o neho vôbec nestojí.
Betuška  by si rada vyšla aj niekde mimo horáreň, čo sa jej podarí zásluhou kamarátky Elenky, ktorá je  veľmi zaľúbená  do delostreleckého poručíka a rozhodne sa za neho tajne vydať v hlavnom meste. Na tento výlet vezme so sebou aj Betušku. Tá jej bude pomáhať, pretože si vymenia úlohy, a tak sa Betuška dostane do rodiny pani Liškovej. Elenka bude zatiaľ podnikať veci okolo tajnej svadby.
Ďalšia časť deja sa odohráva v hlavnom meste v prepojenom byte, kde je hlavou famílie dôstojná pani Lišková. Tá neustále bombarduje svojimi otázkami jediného syna Oskára, ktorému nezostáva nič iné len na ne odpovedať: „áno mamáá.“
Betuška, ktorá vystupuje ako Elenka  sa u pani Liškovej zoznámi s jej synom Oskárom, ktorý nielenže zázračne vyzdravie, ale postaví sa na odpor aj svojej matke.
Aby všelijakých stretnutí a náhod nebolo dosť,   tak do hlavného mesta cestuje aj koktavý pomocník Cap. Posiela ho horár Smrek k radcovi Starému zaniesť úlovky z poľovačky. Tu sa zoznámi so slúžkou pani Liškovej Katkou.
  Tak ako sme na začiatku spomenuli tri svadby, tak sa na konci aj udiali: Betuška sa vydala za Oskara, jej kamarátka Elenka si vzala delostreleckého poručíka Milana Romanického a koktavý pomocník Cap slúžku Katku.
Lišková bola z toho celá unesená a dojatá ako sa patrí.

   Osoby a obsadenie:
  horár Smrek Miroslav Komendák
  jeho dcéra Betuška Renata Stromková
  jej kamarátka Elenka Lenka Kucháriková
  koktavý pomocník Cap  Ján Socháň
  ministerský radca Starý Miloš Repček
  pani Lišková Martina Kucháriková
  jej syn Oskár Rastislav Rakyta
  slúžka Katka Elena Križianová
  Text sledovali Zuzana Jančušková
  Réžia Elena Križianová
  Úvodné privítanie divákov a uvedenie jednotlivých hercov a ich postáv:
Zuzana Jančušková.
 
Horár Smrek - Miroslav Komendák a jeho dcéra Betuška - Renata Stromková
ministerský radca Starý - Miloš Repček a pani Lišková - Martina Kucháriková
slúžka Katka - Elena Križianová, Elenka - Lenka Kucháriková
pani Lišková - Martina Kucháriková
slúžka Katka - Elena Križianová, koktavý pomocník Cap - Ján Socháň

zľava: Zuzana Jančušková, Ján Socháň, Elena Križianová, Miloš Repček,
Renata Stromková, Rastislav Rakyta, Martina Kucháriková,
Lenka Kucháriková, Miroslav Komendák

[ Späť ]