Divadelná sezóna 2003/04      

späť


    V tejto divadelnej sezóne pripravili porubskí divadelníci pre svojich priaznivcov divadelnú hru „Rozvod“ od autorky Ivany Vajdlechovej.

   Situácia bola vážna hneď od  začiatku. Obe svokry Karáskové – pani Karásková I. a pani Karásková II.  si nevedeli prísť na meno, a to hlavne kvôli rozvodu svojich detí. Jedna aj druhá sa neustále miešali do  života mladých Karáskovcov. Obe sa pokladali za najmúdrejšie na sveta a svojimi radami skôr zhoršovali ako zlepšovali situáciu v rodine.   Samozrejme,  každá z nich chcela byť tou najlepšou  mamou a svokrou.
Ich vlastné deti však vyriešili situáciu rozvodom, lebo videli, že si už nemajú viac čo povedať. Martina Karásková – dcéra pani Karáskovej I. to riešila novým partnerom so starým menom, lebo sa tiež volal ako je bývalý manžel Václav Karásek, ale tohto času už Václav  Karásek II.
Václav Karásek I. vyriešil situáciu na Linke dôvery, kde hned aj našiel veľmi dôveryhodnú osobu Evu – študentku  psychológie.
Keďže sa všetci volali Karásek či Karásková, nebolo o humorné situácie núdza, aj ked niekedy to bol skôr smiech cez slzy. Nemalým dielom k tomu prispeli aj obe svokry, ktoré neboli ochotné riešiť svoju situáciu a zostali rozhádané.

   Osoby a obsadenie:
  pani Karásková I. : Elena Križianová
  jej dcéra Martina Karásková: Renata Stromková
  pani Karásková II. : Martina Kucháriková
  jej syn Václav Karásek I. : Rastislav Rakyta
  Václav Karásek II. : Miloš Repček
  Eva – dievča z Linky dôvery : Jana Antošková
  Text sledovala: Zuzana Jančušková
  Réžia: Elena Križianová
  Na úvod divákov v Kultúrnom dome privítala a predstavila jednotlivé postavy
Lenka Kucháriková.
 

Martina Karásková - Renata Stromková, pani Karásková II. - Martina Kucháriková

Václav Karásek I. - Rastislav Rakyta, Václav Karásek II. - Miloš Repček

[ Späť ]